grad

Raspored bogosluženja u valjevskim hramovima

VALJEVO- Srpska pravoslavna crkva obežava danas Veliki petak – dan kada je Isus Hristos stradao na krstu – najtužniji dan u godini, dok će u nedelju biti obeležen Uskrs, najveći je hrišćanski praznik kojim se proslavlja Isusov povratak u život — vaskrsenje. Po hrišćanskom verovanju, to se desilo trećeg dana posle njegove smrti, uključujući i dan smrti, odnosno prve nedelje posle Velikog petka. Valjevska eparhija je objavila raspored bogosluženja tokom Strasne sedmice i za Vaskrs 2019. godine.

 

Hram Vaskrsenja Hristovog

Veliki petak:

Večernje sa iznošenjem plaštanice   16:00h

Pashalno opelo                                     00:00h

Velika subota: Sveta Liturgija           09:00h

Vaskrs:

Vaskršnje jutrenje                              23:30h

Prva Sveta Liturgija                           00:00h

Druga Sveta Liturgija                        05:00h

Večernje                                               18:00h

Vaskrs drugi dan – hramovna slava:

Sveta Liturgija                                    09:00h

Večernje                                              18:00h

Vaskrs treći dan:

Sveta Liturgija                                     09:00h

Večernje                                               18:00h

 

Hram Pokrova Presvete Bogorodice

Veliki petak:

Večernje sa iznošenjem Plaštanice      16:00h

Pashalno opelo                                      23:00h

Velika subota: Sveta Liturgija            07:00h

Vaskrs prvi dan:

Vaskršnje jutrenje                                  23:00h

Prva Sveta Liturgija                               00:00h

Druga Sveta Liturgija                             09:00h

Vaskrs drugi dan: Sveta Liturgija          09:00h

Vaskrs treći dan: Sveta Liturgija            09:00h

 

Hram Svetog velikomučenika Georgija Novo naselje

Veliki petak: večernje sa iznošenjem Plaštanice  17:00h

Veliki petak: Pashalno opelo                                 22:00h

Velika subota: Sveta Liturgija                               08:00h

Vaskrs: jutrenje                                                       00:00h

Sveta Liturgija                                                         00:30h

Vaskrs: Druga Sveta Liturgija                                08:00h

Vaskrsni ponedeljak: Sveta Liturgija                      08:00h

Vaskrsni utorak: Sveta Liturgija                              08:00h

Hram Svetih besrebrenika i čudotvoraca Kozme i Damjana

Veliki petak: večernje sa iznošenjem Plaštanice        16:00h

Velika subota: Sveta Liturgija                                     08:30h

Vaskrs: jutrenje                                                           23:30h

Sveta Liturgija                                                             00:00h

Vaskrs treći dan: Sveta Liturgija                                 08:30h

 

Hram Uspenja Presvete Bogorodice u Petnici

Veliki petak: večernje sa iznošenjem Plaštanice                16:00h

Vaskrs prvi dan: Sveta Liturgija sa ophodom oko hrama   06:00h

Vaskrs drugi dan: Sveta Liturgija                                        08:00h

Vaskrs treći dan: Sveta Liturgija                                          08:00h

Foto: Dragan Krunić

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *