Objavljeno: 3. januara 2015.
Facebook
Twitter
LinkedIn

VALJEVO- Tim Vladimira Ðokića ostvario je treću pobedu zaredom, a važne bodove osvojio je zasluženo posle velike i neizvesne, u završnici dramatične borbe. Košarkaši Metalca postali su majstori za neizvesne završnice! Oni su savladali u Valjevu ekipu Krke iz Novog Mesta 69:67 (23:18, 17:19, 7:14, 22:16), u prvoj utakmici 16. kola regionalne Jadranske lige.

Metalac je bolje otvorio meč, ali je Krka u nastavku preuzela inicijativu, pa je posle tri četvrtine imala četiri poena prednosti (51:47) i najavila da bi mogla do sedme pobede ove sezone za korak bliže eventualnoj borbi za plej-of. Međutim, Valjevci nisu posustajali i nošeni podrškom sa tribina sjajno su odigrali poslednju deonicu susreta. Uspeh je najavio Jevtović trojkom za rezultatski preokret (64:63), da bi do samog kraja oba tima imala šansu za trijumf. Vangmeni je poenom i dodatnim slobodnim bacanjem 12 sekundi pre zvuka sirene doveo goste na minus jedan (68:67), Malešević je potom iskoristio jedno od dva, ali je Armsted u poslednjem napadu Krke bio neprecizan, pa je Metalac slavio zasluženu pobedu.

Domaćina su do uspeha predvodili Malešević i Jevtović sa po 17, Majstoriović sa 16 i Ljubičić sa 10 poena, dok su u sastavu slovenačke ekipe najefikasniji bili Armsted sa 20, Mulalić sa 17 i Vangmeni sa 12, prenosi Telegraf.