sreda, 19. juna 2024.

Raspored bogosluženja

Objavljeno: 19. aprila 2022.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Valjevo, foto: Patak online
Valjevo, foto: Patak online

VALJEVO- Valjevska eparhija je objavila raspored bogosluženja za Vaskršnje praznike u valjevskim hramovima.

 

Hram Vaskrsenja Hristovog

 

Sreda i četvrtak:

Sveta Liturgija                                                                       07:00 časova

Večernje/bdenije                                                                    18:00 časova

Veliki petak:

Carski časovi                                                                          07:00 časova

Iznošenje Plaštanice                                                               16:00 časova

Pashalno opelo                                                                      00:00 časova

Velika subota:

Sveta Liturgija                                                                         07:00 časova

Vaskrs:

Vaskršnje jutrenje                                                                  23:30 časova

Prva Sveta Liturgija                                                                00:00 časova

Druga Sveta Liturgija                                                             05:00 časova

Treća Sveta Liturgija                                                              08:00 časova

(Hram Svetog Nektarija)

Večernje                                                                                18:00 časova

Vaskršnji ponedeljak:

Sveta Liturgija                                                                       09:00 časova

Večernje/bdenije                                                                    18:00 časova

Vaskršnji utorak:

Sveta Liturgija                                                                       09:00 časova

Večernje/bdenije                                                                    18:00 časova

 

Hram Pokrova Presvete Bogorodice

Sreda:

Pređeosvećena Liturgija                                                        07:00 časova

Veliki četvrtak:

Sveta Liturgija                                                                     07:00 časova

Sveta tajna jeleosvećenja                                                     09:00 časova

Bdenije sa Strasnim jevanđeljima                                        18:00 časova

Veliki petak:

Carski časovi                                                                        07:00 časova

Večernje sa iznošenjem Plaštanice                                      16:00 časova

Pashalno opelo                                                                     23:00 časova

Velika subota:

Sveta Liturgija                                                                       07:00 časova

Vaskrs:

Vaskršnje jutrenje                                                                  23:00 časova

Prva Sveta Liturgija                                                               00:00 časova

Druga Sveta Liturgija                                                            09:00 časova

Večernje                                                                                18:00 časova

Hram Svetog velikomučenika Georgija

 

Veliki četvrtak:

Sveta Liturgija                                                                       08:00 časova

Večernje sa čitanjem Strasnih jevanđelja                             18:00 časova

Veliki petak:

Carski časovi                                                                         07:30 časova

Večernje sa iznošenjem Plaštanice                                        16:00 časova

Velika subota:

Sveta Liturgija                                                                       08:00 časova

Vaskrs:

Vaskršnje jutrenje, u nastavku Sveta Liturgija                     00:00 časova

Druga Sveta Liturgija                                                            08:00 časova

 

Vaskršnji ponedeljak:

Sveta Liturgija                                                                       08:00 časova

Vaskršnji utorak:

Sveta Liturgija                                                                       08:00 časova

 

Hram Svetih lekara i besrebrenika Kozme i Damjana

 

Veliki petak:

Večernje sa iznošenjem Plaštanice                                       16:00 časova

Vaskrs:

Jutrenje, u nastavku Sveta Liturgija                                     07:30 časova

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *